Konut

Villa Mimari Projeleri Nasıl Olmalı?

Konut tercihinde insanların her zaman ilk tercihi olan bahçeli müstakil evler korona virüs salgını ile daha popüler hale geldi.

Antalya özelinde şehrin kalabalığından kaçmak isteyenler ilk olarak döşemealtı ilçesini tercih ettiler ve pandemi döneminde yüzlerce inşaat ruhsatı alındı ve yapımına başlanıldı.

Salgın ile birlikte insanların tatil tercihleri de değişti ve müstakil havuzlu villalar için, Atelye Fi Mimarlıkta sahil bölgelerinde birçok çalışma yaptık.

Villa projelerinde parselin konumuna, yol cephelerine, bahçe ve havuz kullanımına göre farklı seçenekler çıkabilmektedir. Odaların nasıl konumlanması gerektiğini ise parsele göre karar vermek daha doğrudur.Genellikle mimari projelerde yatak odaları doğu ve güney cephede, yaşam birimleri güney ve batıda olmasına karşı, parselin konumuna göre farklı çözümler geliştirmek ve mimari taslaklar geliştirmek gerekir.

Atelye Fi mimarlık olarak bahçeli müstakil ve Havuzlu tatil evi villaları projelerinizde modern ve yenilikçi çözümlerimiz ile Antalya ve ilçelerinde sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Döşemealtı Yeşilbayır Villa Mimari Projesi